Víťazi BADW awards

Bratislava Design Week každoročne vyberá z dizajnérov prihlásených do OPEN CALL festivalu tých najzaujímavejších. Porota bola tento rok opäť medzinárodná. Boli v nej napríklad Vandasye (AT) alebo Samy Rio (FR), ale aj  Sylvia Jokelová z VŠVU a Ľubica Hustá za BADW. Motivačné je ocenenie 2000 eur z programu Viac dizajnu Nadácie Tatra banky pre hlavného víťaza. V roku 2017 sa svietiaca trofej od Silvie Lovasovej udeľovala v kategóriách Objav, Produkt, Kolekcia a Hlavný víťaz naprieč kategóriami.

Objavom BADW 2017 sa stala Terézia Feňovčíková s kolekciou H A N B O K. Základom kolekcie je experimentálne tvarovanie a priestorové formovanie odevov. Jej inšpiráciou bol kórejský kostým Hanbok a kaligrafia, postavené do kontrastu s dynamizovaním plochy textilu.

Detail z kolekcie Hanbok

Stolíky Tin Tin farebné v pozadí

Produktom tohtoročného BADW je Tin Tin od dizajnéra Lea Čellára zo značky Javorina. Ide o ľahký plnomasívny sedací prvok a konferenčný stolík z dubového dreva s pekným detailom diagonálne napájaných nôh.

Treťou ocenenou bola dizajnérka Simona Janišová, ktorá zvíťazila v dvoch kategóriach. Cenu získala za kolekciu Anachronik a stala sa taktiež hlavnou víťazkou celého festivalu. Svojou kolekciou, ktorá je sériou kameninových a porcelánových objektov, Simona reaguje na archetypálne tvaroslovie a tradičné postupy dekorovania, používané v tvorbe keramiky, hlavne v lokálnom kontexte.

Kolekcia Anachronik

Photo: Miro Nôta
13 / 6 / 2017
by MAG D A
Zdieľaj na Facebook